Image1

Menu

Aktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:0
Wczoraj:0
W tym tygodniu:9
W tym miesiącu:32
Wszystkich:265414
Home O nas

O nas

W początkach XVI wieku przy opisie parafii Dąbrowy dla celów podatkowych zanotowano min. Borowicze (Borowce). Była to wieś szlachecka dzierżona przez Andrzeja Bielskiego, który posiadał w niej dwóch poddanych, a jego siostra Joanna Borowicka trzech kolonów. Nie podano ilości łanów znajdujących się pod uprawą. Wydaje się bowiem, że była to wówczas osada leśna, której mieszkańcy mogli zajmować się pozyskiwaniem miodu , runa leśnego i służyć pomocą przy polowaniu na zwierzynę leśną.
Wieś Borowce to mała, malowniczo położona wśród lasów miejscowością zamieszkałą przez ok 100 mieszkańców. Zajmuje powierzchnię 67,73 ha, w tym 4,81 ha stanowią tereny mieszkaniowe, 47,59 ha grunty orne , 2,33 ha łąki oraz   13 ha to lasy prywatne i grunty leśne. Pozostałe  tereny leśne to lasy państwowe. Wieś o zwartej zabudowie, przyjazny mikroklimat, wokoło liczne tereny zielone. Lasy , wśród których usytuowana jest wieś, zasobne są w grzyby i bogate runo leśne. Powietrze jest tu kryształowo czyste. Piękne walory krajobrazowe przyciągają turystów lubiących ciszę i spokój.

Wieś jest jednym z sołectw w gminie Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim w województwie Śląskim.  Nie graniczy bezpośrednio z innymi miejscowościami - oddzielona jest od nich lasami,
Od strony południowo - wschodniej graniczy z gminą Koniecpol, na wschodzie ze wsią Łysiny, a na południu ze wsią Luborcza. Oddzielają ją jednak od wymienionych wsi pola i lasy należące do sąsiedniej gminy.

Mapa, plan Borowce

Gmina: Dąbrowa Zielona
Powiat: częstochowski
Województwo: śląskie
Długość geograficzna: 19.622004
Szerokość geograficzna: 50.830508

>>LINK do wyszukiwarki Google Mapy Polska ze wskazówkami dojazdu<<

 

 

powiększ mapę

 

Przykładowy obraz

Kalendarz

14 Grudnia 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz,
Sławobor, Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.

Mini galeria